Języki, których warto się nauczyć!

Języki, których warto się nauczyć!
/
/
Języki obce
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Znajomość więcej niż jednego języka jest w dzisiejszym świecie niemal niezbędna. Coraz więcej firm zmienia swój charakter na globalny, a zapotrzebowanie na wielojęzycznych pracowników jest wysokie. Jednak nie wszystkie języki są sobie równe, niektóre zaprowadzą cię dalej niż inne.

Oprócz samej przydatności języka, warto wziąć pod uwagę ilość czasu, jaki poświęcimy na jego naukę. Innym ważnym czynnikiem, jest jego trudność: gramatyka, pisownia czy wymowa. Jako Polacy mamy mamy pewnego rodzaju przywilej, nasz język jest trudny, pełen wyjątków i skomplikowanego słownictwa. W związku z tym, nauka przykładowo hiszpańskiego, nie będzie dla nas takim wyzwaniem, jak dla Anglika.

Jaki język wybrać?

Często, przed rozpoczęciem nauki języka obcego, przeprowadzamy kalkulację. Ile osób posługuje się danym językiem? W ilu krajach się go używa? Dla ilu osób jest to pierwszy język, a dla ilu drugi? Są to wszystko ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, jednak nie należy zapominać, że “opłacalność” nauki danego języka, to nie wszystko.

W grę wchodzą również twoje cele i zainteresowania. Czy chcesz nauczyć się obcego języka ze względu na pracę, studia, podróżowanie, czy wyprowadzkę do obcego kraju? Jeśli twoim celem jest rekreacja, lub przeprowadzka, warto nauczyć się języka powszechnie używanego na całym świecie. Możesz wybrać angielski, francuski lub hiszpański, którymi mówi się na niemalże wszystkich kontynentach.

Język a kariera

Wybierając język, warto także zwrócić uwagę na jego wszechstronność. Proponujemy podejść do tego pod różnymi kątami. Ważny jest kontekst społeczny i biznesowy. Zadaj sobie pytanie: „Jak często będę używać tego języka?” Nauka wymaga czasu i wysiłku, dlatego będziesz chciał wybrać taki, który będzie dla ciebie najbardziej użyteczny!

Ostatnim aspektem są możliwości zawodowe. Pomyśl przyszłości, wymarzonej pracy i celach, jakie chcesz osiągnąć w swojej karierze. Obecnie znajomość języka angielskiego jest normą, dlatego, może warto nauczyć się także hiszpańskiego? Jeśli spodziewasz się, że twoja branża lub firma będzie prowadziła wiele międzynarodowych interesów, ucz się języków, które będą przydatne w twojej dziedzinie. Może to być chiński, japoński, włoski lub niemiecki.

Język Hiszpański

Hiszpański ma dużą ilość tak to zwanych “native speakerów”, czyli osób, których jest to pierwszy język. Ze względu na jego popularność, nie jeden decyduje się na naukę Hiszpańskiego, a co za tym idzie, ilość osób, które się nim posługują, wciąż wzrasta. Większość krajów hiszpańskojęzycznych znajduje się w Ameryce Południowej i Środkowej, które są niezwykle popularnymi celami podróży w ostatnich latach. Ponadto, ze względu na dużą liczbę osób mówiących po hiszpańsku w Stanach Zjednoczonych, tam również będziesz w stanie porozumieć się w tym języku. Nie zapominajmy, że Włoski, czy nawet Francuski mają podobną gramatykę, do Hiszpańskiego. Właśnie to może nam w przyszłości ułatwić naukę kolejnych języków.

Język Niemiecki

Niemiecki nie ma tylu użytkowników, co Hiszpański, ale jest bardzo istotny na rynku pracy. Obecnie Niemcy dominują na rynku gospodarki europejskiej. Z tego powodu, jeśli prowadzisz działalność i chcesz zaistnieć poza granicami Polski, to niemiecki zdecydowanie jest jednym z najważniejszych języków do nauki. Na początku może on sprawiać problemy, jednak po opanowaniu podstaw i zasad gramatycznych, to jest również zaskakująco łatwy język do nauczenia.

Język Mandaryński – Chiński

Z ponad miliardem osób posługujących się Mandaryńskim na świecie, oczywiste jest, że  znajduje się on na szczycie listy najważniejszych języków do nauki w 2023 roku. Większość osób posługujących się tym Mandaryńskim mieszka w Chinach, więc czy opłaca się uczyć tego skomplikowanego języka? Odpowiedź brzmi: tak — w miarę jak Chiny stają się światową potęgą. Coraz ważniejsze dla firm staje się posiadanie członków zespołu znających Chiński.

Język Arabski

Arabski jest językiem urzędowym Ligi Arabskiej, składającej się z 22 krajów, takich jak Egipt, Jordania, Maroko i Zjednoczone Emiraty Arabskie. Te popularne kierunki podróży sprawiają, że warto nauczyć się arabskiego. Co więcej, jest to język całej cywilizacji muzułmańskiej. Na świecie jest ponad 1,8 miliarda muzułmanów, dlatego warto rozważyć naukę tego języka.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rozumienie związku między afektywną chorobą dwubiegunową, objawami depresji i socjopatią. Przegląd współczesnej literatury medycznej
/
Rozumienie związku między afektywną chorobą dwubiegunową, objawami depresji i socjopatią. Przegląd współczesnej literatury medycznej
Przełomowy artykuł rzucający światło na powiązania pomiędzy chorobą afektywną dwubiegunową, objawami depresji oraz socjopatią, na podstawie najnowszych badań naukowych.
Jak wykorzystać sezonowe owoce do tworzenia zdrowych deserów?
/
Jak wykorzystać sezonowe owoce do tworzenia zdrowych deserów?
Odkryj kreatywne przepisy wykorzystujące sezonowe owoce do tworzenia porywających, zdrowych deserów. Odkryj moc naturalnych składników i spraw, aby Twoje wypieki były nie tylko smaczne, ale również zdrowe.
Jak wybrać idealne akcesoria do spania dla twojego malucha?
/
Jak wybrać idealne akcesoria do spania dla twojego malucha?
Zapewnij swojemu maluchowi komfortowy sen, dowiedz się, jak wybrać idealne akcesoria do spania. Odkryj sprawdzone porady i rekomendacje ekspertów.