Jak spakować dziecko na wycieczkę?

Jak spakować dziecko na wycieczkę?
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Koniec roku szkolnego i okres wakacji to czas wycieczek szkolnych, zielonych szkół i obozów edukacyjnych. O jakich rzeczach należy pamiętać przy pakowaniu dziecka na wyjazd? 

Plecak, torba czy walizka?

Wybór torby, w którą spakujemy rzeczy dziecka, jest przede wszystkim zależny od długości planowanego wyjazdu. Jeżeli wycieczka ma trwać kilka dni, to najwygodniejszą opcją będzie plecak. Zmieszczą się tam wszystkie niezbędne rzeczy oraz ubrania. Na wycieczkę trwająca około tygodnia najlepiej wybrać torbę podobną do tej, którą zabiera się na siłownię. Dłuższe wyjazdy wymagają zapakowania butów na zmianę, ręcznika, suszarki do włosów i większej ilości ubrań, dlatego warto zarezerwować dla nich więcej miejsca. Dłuższe wyjazdy wymagają najwięcej przestrzeni, dlatego na dwutygodniowy obóz najlepiej wybrać walizkę, w której znajdzie się miejsce na wszystkie potrzebne rzeczy. 

Prowiant

Dobrze skompletowany prowiant może nie tylko pomóc zaspokoić głód podczas podróży, ale także zapobiec ewentualnym problemom żołądkowym wywołanym chorobą lokomocyjną. Pierwszą rzeczą, jaka powinna się pojawić w plecaku z suchym prowiantem, jest butelka wody. Rozmiar dobieramy zależnie od długości podróży. W trasie najlepiej sprawdzają się gotowe produkty, które łatwo zjeść w drodze, na przykład rogaliki, wyciskane musy owocowe, kanapki, kabanosy, pokrojone owoce i warzywa czy batoniki zbożowe. Warto ograniczyć ilość pakowanych słodyczy czy słodzonych napoi, gdyż w dużych ilościach mogą prowadzić do mdłości czy bólu brzucha, które będą przeszkadzać w komfortowym podróżowaniu.

Kosmetyki i leki 

Kolejnym elementem bagażu jest kosmetyczka. Powinny znaleźć się w niej wszystkie niezbędne kosmetyki i przybory do codziennej higieny. W przypadku starszych dzieci dobrze sprawdzają się mniejsze opakowania kosmetyków, tak by nie musiały dźwigać ciężkich i pełnych opakowań. W kosmetyczce nie powinno zabraknąć żelu pod prysznic, szamponu, pasty i szczoteczki do zębów, grzebienia do włosów, kremu z filtrem, dezodorantu czy balsamu do ciała. Dziewczynki powinny także koniecznie zabrać ze sobą gumki do włosów. Do kosmetyczki można również spakować najpotrzebniejsze leki, plastry czy płyn odstraszający komary. 

Dodatki i akcesoria podróżne

Pakując dziecko na dłuższy wyjazd, nie można zapomnieć o kilku dodatkowych rzeczach, które mogą się przydać podczas podróży. Na sam czas przejazdu pomocne mogą się okazać mała poduszka, nawilżane chusteczki czy książka. W podręcznej torbie powinny się także znaleźć dokumenty, kopia polisy ubezpieczeniowej, karta z numerem telefonu do rodziców oraz pieniądze. Na listę przydatnych gadżetów do spakowania na wycieczkę szkolną można wpisać latarkę, okulary przeciwsłoneczne, chusteczki higieniczne, notes, długopis, gry podróżne czy zegarek.

Zdj. główne: Tamara Bellis/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Wzbogacanie procesu nauki poprzez interaktywne gry edukacyjne
/
Wzbogacanie procesu nauki poprzez interaktywne gry edukacyjne
Dowiedz się, jak interaktywne gry edukacyjne mogą znacząco poprawić proces nauczania, pomagając uczniom zdobywać nowe umiejętności w interesujący i angażujący sposób.
Rozwijanie umiejętności zarządzania zespołem – jak o to dbać?
/
Rozwijanie umiejętności zarządzania zespołem – jak o to dbać?
Poznaj korzyści z inwestowania w szkolenia menedżerskie celujące w rozwijanie umiejętności zarządzania zespołem. Zobacz jak poprawić efektywność pracy i zwiększyć satysfakcję członków zespołu.
Jak naturalne suplementy diety mogą wspomóc twoje codzienne samopoczucie?
/
Jak naturalne suplementy diety mogą wspomóc twoje codzienne samopoczucie?
Dowiedz się, jak naturalne suplementy diety mogą ułatwić twoje codzienne funkcjonowanie, zwiększając energię, poprawiając koncentrację i wspierając ogólną kondycję organizmu.