5 planszówek, które umilą Ci zimowe wieczory -ranking naszej redakcji

5 planszówek, które umilą Ci zimowe wieczory -ranking naszej redakcji
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zima to czas, kiedy życie wielu z nas zwalnia. Pogoda nie zachęca do spędzania czasu na dworze, a wieczory dłużą się w nieskończoność. Gry planszowe zyskały w ostatnich latach dużą popularność. Są one świetnym rozwiązaniem na wieczór z przyjaciółmi, kiedy za oknem pada śnieg. Oto 5 gier planszowych, które pozwolą Ci zwalczyć nudę zimą. 

Everdell – gra dla miłośników zwierząt

Everdell to gra z 2020 roku, oparta na mechanice przydzielania pracowników. Podczas rozgrywki wcielamy się w lidera grupy leśnych zwierząt, które budują swoją cywilizację w dolinie Everdell. Graficznie gra jest pięknie zaprojektowana, a reguły to nic skomplikowanego. Łatwo szybko nauczyć się zasad, ale sama rozgrywka to mnóstwo kombinowania i świetnej zabawy.

Dylematy – gra prowokująca dyskusje

Gra Dylematy to 165 kart, na których opisane są różne dylematy moralne i tylko dwa możliwe rozwiązania. Jest ona przeznaczona raczej dla dorosłych, ponieważ tematyka niektórych dylematów może okazać się nieodpowiednia dla dzieci. Ogromnym plusem Dylematów jest to, że właściwie nie ma ograniczenia liczby graczy, nada się więc świetnie na imprezy. Druga część gry miała premierę w 2020 roku. 

Boarding – gra familijna 

Boarding polega na odpowiednim rozsadzeniu pasażerów w samolocie, przy uwzględnieniu ich oczekiwań. Ktoś chce siedzieć przy oknie, ktoś z dala od toalet, dziecko musi siedzieć obok rodzica. To gra dla graczy w każdym wieku i na pewno sprawdzi się podczas rodzinnych wieczorów.

Monopoly – ponadczasowy klasyk 

Chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć czym jest Monopoly. W tę grę znają pokolenia! Przez lata gra ewoluuje i cały czas pojawiają się jej nowe wersje. Istnieje na przykład Monopoly dla fanów Przyjaciół, Monopoly Poznań czy Warszawa, gdzie plansza oparta jest do duże polskie miasta albo Monopoly inspirowane Harrym Potterem. Każdy znajdzie coś dla siebie, jednak warto uprzedzić – gra wywołuje bardzo silne emocje, nie polecamy jej dla ludzi, którzy nie lubią przegrywać.

5 sekund – gra, która sprawi, że zapomnisz, jak się nazywasz

Gra 5 sekund zyskuje ostatnimi czasy sporą popularność i to nie bez powodu. Gra to zbiór zadań, które trzeba wykonać w ciągu tytułowych pięciu sekund. Może się to wydawać banalne, ale gdy mamy nad sobą ściśle wyznaczony czas, w pośpiechu zapominamy ile to dwa plus dwa. Gra jest już na rynku od kilku lat i doczekała się kilku edycji, na przykład 5 sekund Bez Cenzury, 5 sekund Sport czy 5 sekund Junior.

Planszówki są dobrym rozwiązaniem na zimową nudę. Można grać w nie podczas spokojnych rodzinnych wieczorów przy herbacie i na szalonej domówce. Można dobrać odpowiednią grę dla osób w każdym wieku i z najróżniejszymi zainteresowaniami. Rosnąca popularność gier planszowych nikogo nie dziwi. Nie są to już tylko Chińczyk czy Grzybobranie, planszówki nie są już tylko dla dzieci i to cieszy wielu dorosłych.

Przeczytaj też: Gwiazdy pokochały skitour. Sprawdzamy dlaczego warto uprawiać ten sport

Zdjęcie główne: Ylanite Koppens/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać wysokiej jakości meble do swojego domu nie przekraczając budżetu?
/
Jak wybrać wysokiej jakości meble do swojego domu nie przekraczając budżetu?
Odkryj proste wskazówki, które pomogą ci wybrać perfekcyjne meble do swojego domu, zgodne z twoim budżetem. Naucz się jak tworzyć stylowe i funkcjonalne przestrzenie bez wysiłku.
Jak ubrać dziecko na chrzest zimą?
/
Jak ubrać dziecko na chrzest zimą?
Jeśli chrzest Twojego dziecka przypada na okres zimowy, wybór odpowiedniego zestawu ubrań dla malucha jest sprawą priorytetową. Jak ubrać dziecko, […]
Wzbogacanie procesu nauki poprzez interaktywne gry edukacyjne
/
Wzbogacanie procesu nauki poprzez interaktywne gry edukacyjne
Dowiedz się, jak interaktywne gry edukacyjne mogą znacząco poprawić proces nauczania, pomagając uczniom zdobywać nowe umiejętności w interesujący i angażujący sposób.