728 x 90

Pomysły na edukacyjne zabawki

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Pomysły na edukacyjne zabawki

Nauka dziecka nowych umiejętności i poznawanie przez nie świata powinno odbywać się w przyjemnej atmosferze. Dlatego też dzieci najłatwiej uczą się poprzez zabawę. Podpowiadamy więc, jakie zabawki edukacyjne najlepiej wybrać dla Twojego malucha. Wybór odpowiednich zabawek dla dziecko często jest dla młodych rodziców sporym wyzwaniem. Powinny one przede wszystkim zależeć od wieku maluch, aby dobrze

Nauka dziecka nowych umiejętności i poznawanie przez nie świata powinno odbywać się w przyjemnej atmosferze. Dlatego też dzieci najłatwiej uczą się poprzez zabawę. Podpowiadamy więc, jakie zabawki edukacyjne najlepiej wybrać dla Twojego malucha.

Wybór odpowiednich zabawek dla dziecko często jest dla młodych rodziców sporym wyzwaniem. Powinny one przede wszystkim zależeć od wieku maluch, aby dobrze wspomagały jego rozwój i pomagały mu lepiej poznawać otaczający go świat. Podpowiadamy, jakie zabawki edukacyjne wybrać.

Zabawki dla niemowlaków

Dla noworodków najlepszą zabawką będą z pewnością wszelkiego rodzaju przytulanki, które pomogą mu zasnąć oraz staną się najlepszym przyjacielem na długie lata. Jednak, kiedy maluch ma już 3 miesiące, zaczyna poznawać świat dotykiem i smakiem, a także coraz częściej wkładają rączki do buźki. Warto wtedy kupić maluchowi różnego rodzaju gryzaki i smoczki. Jest to także czas, kiedy możesz zacząć kupować dziecku edukacyjne zabawki, a konkretniej maty edukacyjne, które wyposażone są w wiele różnych zabawek: grających, piszczących, szeleszczących czy po prostu przyjemnych i pluszowych. Dzięki nim maluch zacznie poznawać świat poprzez zabawę.

Najważniejszym momentem, jeśli chodzi o zabawki dla maluchów, jest 6/7 miesiąc życia, kiedy dziecko zaczyna samodzielnie siadać. Możesz wtedy wybrać nieco bardziej skomplikowane zabawki takie jak sortery kształtów, tablice manipulacyjne, czy proste samochodziki i pojazdy. Jeśli Twoje dziecko stanie już na nóżki, możesz także zdecydować się na różnego rodzaju wózki i inne „jeździdełka” wspomagające rozwój ruchowy malucha.

Pamiętaj jednak, żeby zawsze przy wyborze zabawki zwracać uwagę na oznaczenia producenta dotyczące rekomendowanego wieku. Pozwali Ci ono stwierdzić czy w opakowaniu nie znajdują się na przykład małe elementy, które dziecko mogłoby połknąć. Patrz także na skład zabawek. Najzdrowsze dla dziecka, a zarazem najbardziej ekologiczne będą zabawki drewniane. Ponadto znacznie lepiej pozwalają one dziecku na kreatywne myślenie, niż ich plastikowe i sztucznie farbowane odpowiedniki.

Zabawki dla nieco starszych dzieci

Świetnym pomysłem na rozwijające zabawki dla nieco starszych dzieci są różnego rodzaju klocki. Dzięki nim rozwija się kreatywność malucha, a także jego zdolności motoryczne. W wyborze tych najciekawszych i najlepszych dla Twojej pociechy pomoże Ci sklep z zabawkami dla dzieci Łotrzyk, w którym znajdziesz między innymi klocki Cada. Świetną propozycją dla starszych dzieci będą także puzzle. Pomogą one w nauce koncentracji oraz logicznego myślenia.  

Zabawy na świeżym powietrzu

Nie zapominajmy także o zabawkach umożliwiających aktywną zabawę na świeżym powietrzu. Ruch jest bardzo ważny w życiu małego dziecka i pozwala mu na rozwinięcie zdolności motorycznych. Wybierz więc dla swojego malucha różnego rodzaju piłki, skakanki oraz inne przedmioty pozwalające na ciekawe aktywności na dworze, a jeśli posiadasz odpowiednio duży ogród, to świetną propozycją będą także trampoliny do ogrodu. 

Zdj. główne: Shirota Yuri/unsplash.com

babyboogifts
REDAKTOR
PROFIL

Polecane wpisy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są *